Podróże

Herefordshire

Leominster/ Eardisland/ Pembridge/ Weobley/ Dilwyn

W północnej części hrabstwa znajdziesz skupisko historycznych czarno-białych wiosek Herefordshire. Te romantyczne, średniowieczne wioski charakteryzują się biało-czarnymi budynkami z muru pruskiego, przytulnymi wiejskimi pubami, niezależnymi herbaciarniami i oferują wolniejsze tempo życia z dala od tłumów miejskich.

Znajdziesz tu również pamiątki po normańskich zdobywcach, w tym piękne kamienne kościoły i pozostałości zamków zbudowanych w celu obrony przed walijskimi najazdami.

Szlak czarno-białych wiosek prowadzi road tripperów przez kilka z nich, w tym Leominster, Eardisland, Pembridge, Weobley i Eardisley. Każda z nich jest tak urocza, jak brzmi.

Szlak może być przemierzony samochodem lub rowerem w ciągu jednego lub dwóch dni, co daje wystarczająco dużo czasu na lokalne jedzenie, picie, spacery po wsi, dziedzictwo i kulturę. Jest też sporo czasu, by zatrzymać się i spróbować słynnego cydru i obfitego jedzenia z Herefordshire.

Jednym z najbardziej osobliwych przystanków na tej trasie jest Pembridge, kwintesencja angielskiej wioski, która niegdyś cieszyła się patronatem potężnej rodziny Mortimerów i związanym z nią dobrobytem.

Jej doskonałe budynki o drewnianej konstrukcji stoją przy głównej ulicy i często są obramowane pięknymi wiosennymi kwiatami lub kwitnącymi witrynami okiennymi, co nadaje im wiejski charakter.

Zatrzymaj się na kawę i ciasto w kawiarni w Pembridge i kup zaopatrzenie z 500-letniego Ye Olde Steppes Village Shop na swoją rowerową przygodę. Mają oni ogromny wybór produktów z Herefordshire, w tym sery, ciastka i gin.

Na romantyczny pobyt zarezerwuj wspaniały Penrhos Court, historyczną posiadłość, która przeszła ogromny lifting, aby przywrócić jej dawną świetność z kilkoma dodatkami. Na terenie obiektu znajdują się butikowe domki letniskowe, które są w pełni wyposażone w celu zapewnienia przytulnego pobytu z własnym wyżywieniem. Na miejscu znajduje się również wielokrotnie nagradzana kawiarnia Cattle Shed, która serwuje domowe, obfite potrawy oraz wybrany wybór win i lokalnie pozyskiwanego piwa i cydru.