Biznes

Jak kobiety przedsiębiorcy mogą pokonać wyzwania?

Jak kobiety przedsiębiorcy mogą pokonać swoje wyzwania

Kobiety poczyniły znaczne postępy w świecie biznesu, ale nadal napotykają na przeszkody, z którymi mężczyźni nie spotykają się tak często. Rozmawialiśmy z kilkoma kobietami, które odniosły sukces w biznesie, o wyzwaniach, przed którymi stoją i o tym, jak je pokonują.

Wywieranie autorytatywnego pierwszego wrażenia

„Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stają kobiety przedsiębiorcy, jest stworzenie autorytatywnego pierwszego wrażenia. Często jesteśmy stereotypowo postrzegane przez pryzmat naszego wyglądu i nie jesteśmy od razu rozpoznawane jako poważny przedsiębiorca.”

Rozwiązanie: „Aby pokonać to wyzwanie, zaczęłam przedstawiać siebie, imię i nazwisko oraz swoją firmę, gdy podaję rękę. 'Cześć. Sarah Pendley, Sarah Theresa Communications. To ustanawia autorytet i natychmiast rozwiewa wszelkie wątpliwości co do mojej roli. Odkryłam, że rozmowy idą dalej, a ja jestem traktowana bardziej poważnie jako przedsiębiorca.” [Powiązany artykuł: Key Steps Women Can Take to Be Strong Leaders].

– Sarah Pendley, założycielka Sarah Theresa Communications

Osiąganie równowagi między pracą a życiem prywatnym

„Jako mama dwójki dzieci i właścicielka trzech firm, moim największym wyzwaniem jako kobieta przedsiębiorca jest znalezienie równowagi. Można się poczuć, jakby twoje serce i twój czas były ciągnięte w milionie różnych kierunków jednocześnie.”