Związki

Jak pozbierać się po rozstaniu?

Odejście od związku, o którym myślałaś, że będzie znaczący, jest zawsze trudne. Nawet po przejściu przez wszystkie etapy żałoby, wciąż pozostaje tęsknota. Ale dlaczego trudno jest puścić? Dlaczego tęsknisz za swoim ex nawet po latach separacji? Oto powody, dla których.

Nie jesteś sama, jeśli po roku nadal tęsknisz za swoim ex. Wiem, że możesz się osądzać, ale lepiej NIE rób tego.

Presja społeczna sprawia, że wierzymy, że nie jest w porządku, aby opłakiwać. Oczekuje się od nas, że przejdziemy przez ból i ruszymy dalej. A jeśli nie możemy, to sprawia, że czujemy się źle o sobie. I czując się źle o sobie będzie tylko utrudniać postępy do przodu.

Zrozumienie, dlaczego wciąż tęsknisz za swoim ex po roku, pomoże ci zrozumieć i miejmy nadzieję, że wybaczysz sobie, abyś mógł iść naprzód i znaleźć miłość swojego życia.

1. Masz żal.

Mam klientkę, która jest pełna żalu. Lata temu, ona oszukiwała na swoim chłopaku i ostatecznie zostawiła go dla innego człowieka. W tym czasie czuło się to jak właściwa rzecz do zrobienia, ale teraz jest pełna żalu.

Mój klient nie dostał się do miejsca, gdzie była niewierna w próżni. Jej chłopak złamał obietnice wobec niej, zrobił plany na swoją przyszłość, które nie obejmowały jej, i nie uczynił jej priorytetem, kiedy go potrzebowała. Z tego powodu została zapędzona w ramiona innego mężczyzny. I odeszła.

Najbardziej zmaga się z tym, że była niewierna. Z perspektywy czasu, czuje się niesamowicie samolubna. Czuje, że gdyby porozmawiała z nim o tym, jak się czuje, zamiast szukać poza związkiem, mogłoby im się udać.

A gdyby im się udało, żyliby długo i szczęśliwie. Chcę powiedzieć, że żal nigdzie cię nie zaprowadzi. Moja klientka wierzy, że gdyby porozmawiała z nim zamiast się wygłupiać, to żyliby długo i szczęśliwie. Ale ona po prostu tego nie wie.

W jej związku były już pęknięcia, które zaczynały być widoczne – on dokonywał wyborów bez niej i nie traktował jej priorytetowo. Kto ma powiedzieć, że te zachowania nie byłyby kontynuowane. Albo że, jeśli naprawili rzeczy, praca na drugim końcu kraju lub śmierć rodzica lub innej osoby mogła rzucić klucz w tym związku.

Żałowanie tego, co „mogło być”, jest stratą czasu, ponieważ żałujesz czegoś, co może nawet nie miało miejsca.

Jeśli nadal brakuje ci twojego ex po roku, wiedz, że może to być spowodowane żalem, o trzymaniu się czegoś, co mogło być, coś, co po prostu naprawdę jest czymś, co wymyśliłeś w swojej głowie.

2. Okłamujesz samą siebie.

Uważam, że moja klientka, która żałuje, że puściła swojego ex, wymyśliła w swojej głowie na nowo swój związek. Mówi mi o tym, jaki był wspaniały, jak wiedziała, że dokona wielkich rzeczy, że kochała go szalenie i że byli wzajemnie bratnimi duszami. W rezultacie wciąż za nim tęskni.

Rzeczywistość jest jednak taka, że mieli w planach przeprowadzkę do Nowego Jorku po studiach, ale zamiast tego, nie mówiąc jej, złożył podanie do szkół w San Francisco. Jego ojciec zmarł i bez rozmowy z nią umówił się, że zamieszka z matką. Czuła się pozostawiona w tyle i kwestionowała siebie w związku, a on sprawił, że poczuła się zapomniana i niekochana.

Bądź ze sobą szczery. Czy ex, którego brakuje, jest naprawdę ex, który był? Jeśli brakuje ci wakacji razem i prezentów, które ci dał i tego jednego fajnego koncertu, na który poszedłeś, czy może brakuje ci tych rzeczy zamiast osoby?

Mam klientkę, która była bardzo smutna, ponieważ poszła na koncert, na który jej mąż kupił bilety, zanim nagle zmarł. Powiedziała mi, jak bardzo jest smutna, że nie byli razem na koncercie, ale potem zdała sobie sprawę, że gdyby byli, to on by się upił i był nietrzeźwy, a ona musiałaby go odwieźć do domu. Po tym nie tęskniła za nim tak bardzo.

Zrób więc bilans – czy tęsknisz za osobą, którą był twój ex, czy za doświadczeniami, które mieliście razem? Dostrzeżenie różnicy może pomóc ci ruszyć dalej.