Biznes

Jak przygotować się na recesję?

Wskazówki, jak przygotować się na recesję

Jeśli jesteś wśród 8 na 10 właścicieli małych firm, którzy spodziewają się recesji w tym roku, możesz i powinieneś zrobić pewne rzeczy, aby przygotować swoją małą firmę. Bez odpowiednich przygotowań, możesz znaleźć swoją firmę w trudnej sytuacji. Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci przygotować się na to, co może Cię czekać:

Uporządkuj swoje finanse. Użyj najlepszego oprogramowania księgowego, jeśli jeszcze nie jesteś, aby pozostać na szczycie zysków i strat Właściciel firmy z mocnym chwytem ich finansów będzie bardziej prawdopodobne, aby zauważyć pierwsze oznaki recesji wpływów finansowych i być w stanie dostosować się odpowiednio. Użyj tej listy kontrolnej, aby śledzić swoje dzienne, tygodniowe i miesięczne liczby.

Zatrzymaj zatrudnianie. Zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników było poważnym wyzwaniem w ciągu ostatnich kilku lat, ale jeśli spodziewasz się, że recesja mocno uderzy w Twoją firmę, rozważ usunięcie wszelkich ofert pracy. To nie jest czas na nadwyrężanie budżetu poprzez zatrudnianie dodatkowego personelu. Aby oszczędzać zasoby pieniężne, radź sobie z personelem, który masz.

Przechowuj gotówkę. Gotówka jest królem w czasie recesji. Określ jak długo Twoja firma może przetrwać na swoich rezerwach gotówkowych. Podążaj za najlepszymi strategiami przepływu gotówki i spowolnij swoje wydatki, aby pokryć tylko potrzeby, nawet do punktu nie płacenia sobie więcej niż musisz. [Szukasz najlepszych pożyczek biznesowych? Sprawdź nasze najlepsze wybory i recenzje].

Zinwentaryzuj swoich klientów. Ustal, które z kont klientów możesz rozwijać i gdzie możesz znaleźć nowy biznes. Podobnie, wiedz, których klientów prawdopodobnie stracisz w czasie kryzysu, abyś mógł skupić się na utrzymaniu najbardziej wartościowych klientów.

Dostosuj swoją ofertę. Recesja wpłynie również na Twoich klientów, więc rozważ ewolucję swoich produktów i usług, aby lepiej służyć klientom w miarę jak zmieniają się ich okoliczności. Zmiana w gospodarce może w rzeczywistości stanowić okazję na rynku.

Zmniejsz koszty ogólne. Jeśli jesteś związany z długoterminowymi umowami leasingowymi lub finansowymi, może to być trudne do zrobienia, ale jeśli możesz zmniejszyć swoje miesięczne wydatki stałe bez szkody dla firmy, rozważ to.

Podszkol się z ekonomii. Właściciel firmy, który nie rozumie podstaw ekonomii, ma mniejsze szanse na przetrwanie wahań w gospodarce. Dzięki edukacji na temat polityki gospodarczej i tego, jak powinna ona wpływać na decyzje biznesowe, Twoja firma będzie miała lepszą pozycję.