Filozofia Zjawiska paranormalne

Kwestie wiary

Jeśli nie zachowujemy się zgodnie z doktryną konkretnego kościoła, czy nasi aniołowie stróże odwrócą się od nas? Jeśli zmagamy się z naszą ogólną wiarą w Boga lub kwestionujemy ważność świętych ksiąg, czy aniołowie nas opuszczą? A co jeśli wierzymy w Boga i w Biblię, ale po prostu mamy ochotę na jakiś czas się wykręcić? Czy oni nas opuszczą? Czy musimy być dobrzy, czyści i doskonali, żeby aniołowie się nami opiekowali?

Mogę mówić tylko z własnego doświadczenia. Nie wychowałem się w kościele, ponieważ mój ojciec jest ateistą, a moja macocha po prostu nie dbała o to w żaden sposób. Zawsze miałem kilka paranormalnych darów, które przychodziły i odchodziły bez ostrzeżenia. W moich studiach i badaniach, aby dowiedzieć się naukowego zrozumienia paranormalnego, znalazłem moje własne połączenie ze światem duchów. Nie wyszedłem szukać aniołów stróżów. Oni znaleźli mnie. Pomogły mi w moich badaniach i jako bardzo sceptyczna osoba musiały bardzo ciężko pracować, aby udowodnić mi, że są prawdziwe i że mają na uwadze moje najlepsze interesy.

Nigdy mnie nie opuściły. Przyszedłem do znalezienia znaków przez lata, że długo zanim kiedykolwiek zrobili ich obecność znaną do mnie, oni byli tam patrzący nad mną. Miałem dość dziki i buntowniczy okres w czasie moich późnych nastolatków i wczesnych lat dwudziestych. Absolutnie nie wierzyłem w żadnego boga i nie wierzyłem, że Biblia to coś więcej niż zasady chciwych, żądnych władzy mężczyzn, którzy trzymają resztę ludzkości w ukryciu. Niemniej jednak, pomimo wszystkich moich negatywnych przekonań, aniołowie czuwali nade mną. Jest zbyt wiele naprawdę głupich, niebezpiecznych rzeczy, które zrobiłem, a które powinny były mnie zabić, zbyt wiele razy nie było innej odpowiedzi niż ta, że ktoś czuwał nade mną i ratował mnie przed moimi własnymi młodzieńczymi wyborami. Dopiero długo po tym, jak się uspokoiłem i zachowywałem, dali o sobie znać.

Przez całe życie kwestionowałem różne religie, ich kościoły, ich przywódców, ich zasady i ich styl życia. Nigdy nie doszedłem do solidnego wniosku, że którakolwiek z nich jest całkowicie słuszna lub całkowicie błędna. Mogę nigdy nie wiedzieć bez wątpliwości, że którakolwiek święta księga jest jedyną świętą księgą. Ja osobiście znalazłem spokój w tym, że wszystkie religie mają swoje korzenie w miłości. Kochaj siebie nawzajem. Kochaj siebie. Kochaj swoją podróż bez względu na to, gdzie jesteś. Moje przekonania religijne są nieco eklektyczne i w pewnym sensie podoba mi się to. To mi odpowiada. Nie muszę nikogo przekonywać do moich przekonań, ponieważ nie mogę nawet udowodnić, że to, w co wierzę, jest tym, czym naprawdę jest. Moi aniołowie stróże nigdy nie opuścili mnie, ponieważ kwestionuję te rzeczy. Nigdy nie próbowali nawrócić mnie na jakąś religię. Mam wrażenie, że znają mnie na tyle dobrze, że wiedzą, iż moją naturą jest kwestionowanie i badanie.

Niektórzy mówią, że Bóg stworzył nas na swój własny obraz. Wtedy Bóg musi być inteligentnym, niezależnym odkrywcą. Niektórzy mówią, że to my tworzymy Boga na swój własny obraz. Więc Bóg musi być inteligentnym, niezależnym odkrywcą. Tak czy inaczej, czy nie miałoby sensu, że jeśli każdy z nas jest unikalną i inną osobą, to każdy z nas będzie miał unikalną i inną wersję tego, co definiuje Boga? Moje anioły nigdy się nie złoszczą ani nie grożą porzuceniem mnie, kiedy zadaję tego typu pytania. Zamiast tego promieniują miłością i światłem i uśmiechają się z miłością jak dumni dziadkowie obserwujący swojego ulubionego wnuka odkrywającego cuda ziemi. Ja czuję się tylko kochana i błogosławiona. Nigdy nie czułam, że kiedykolwiek mnie opuszczą. Obiecali, że tego nie zrobią.