Samorozwój

Techniki samodoskonalenia

Czy zacząłeś jakąś technikę samodoskonalenia, ale nie widziałeś żadnej poprawy?

Medytowałeś, powtarzałeś afirmacje lub stosowałeś wizualizację, ale nie uzyskałeś żadnych rezultatów?

Czy czasem, słyszysz jak ludzie mówią: „Próbowałem pozytywnego myślenia, i powtarzałem afirmacje, medytowałem, a jednak nic się nie stało?”.

Czy często zastanawiasz się, dlaczego nie otrzymujesz rezultatów za swoje wysiłki podczas stosowania różnych technik samodoskonalenia?

Faktem jest, że często ludzie nie używają technik samodoskonalenia i pozytywnego myślenia poprawnie, albo nie stosują tych technik szczerze i z całego serca.

Dlaczego nie osiągasz wyników z samodoskonalenia?

1. Możesz zacząć entuzjastycznie powtarzać afirmacje, oczekując, że wydarzą się cuda. Jednak po powtarzaniu ich przez kilka dni nic się nie dzieje. To odbiera ci entuzjazm i pewność siebie, a ty stajesz się rozczarowany.

2. Możesz zacząć wizualizować pewien cel, oczekując, że prawo przyciągania stworzy dla ciebie cuda. Wizualizujesz swoje marzenie lub cel przez kilka dni, może przez tydzień, ale nic się nie dzieje. Następnie, po jakimś czasie, tracisz wiarę w technikę i przestajesz wizualizować.

3. Może zacząłeś medytować, ale po tygodniu lub dwóch nie doświadczyłeś żadnego zmienionego stanu świadomości. To sprawiło, że doszedłeś do wniosku, że medytacja to tylko strata czasu.

4. To może zdarzać się z twój wysiłkami zatrzymywać stresować się, robić twój umysł spokojny, i ulepszać twój ostrość.